Symbian i S60 3 edycji


Fair play. Free Tibet.

LINKUJMY! - akcja hipertextowa

poniedziałek, 09 marca 2009
Z Androidem na pokładzie...
Od dłuższego czasu moim głównym telefonem jest model G1 firmy HTC działający pod kontrolą Androida. Mimo, że ciągle mam jeszcze swoją Nokie E90, to naturalną koleją rzeczy bardziej teraz siedzę w tematyce Androida niż Symbiana i będzie tak pewnie do czasu, aż nie wpadnie w moje ręce N97 lub inny przedstawiciel Symbiana nowej generacji (czyli przygotowanego pod kontrolą Symbian Foundation).

W związku z tym muszę chyba ogłosić, że czas tego bloga dobiegł końca. Swoje pisanie przenoszę głównie pod adres OpenMobile.pl, gdzie zajmuję się Androidem.
Artykuły o systemie Nokii będę publikował w ramach serwisu SymbianOS.pl, który co prawda dawno nie był aktualizowany, ale już niedługo to się zmieni.
Pozostałe informacje na temat szeroko pojętej telekomunikacji i nie tylko znajdziecie natomiast na łamach polskiego Engadgeta.

Dziękuje wszystkim regularnym i nieregularnym czytelnikom za Wasze komentarze i wyrozumiałość. Być może ten blog jeszcze kiedyś ożyje, ale nie chcę nic obiecywać.
Na razie.
środa, 24 grudnia 2008
Wesołych Świat życzę
piątek, 31 października 2008
Obama jest jak Nokia a McCain jak Apple
Ciekawe wnioski wyciągnęła firma Synovate badając strategie marketingowe kandydatów na prezydenta USA.
Barack Obama jest bardziej związany ze swoim elektoratem i jego kampania koncentruje się na tym jakie korzyści mogą oni mieć z wyboru go na prezydenta. To wyborca jest najważniejszy i na jego potrzebach skupia się Obama. Ged Parton, CEO Synovate's Brand & Communications, porównuje go do Nokii, która ma podobne podejście do swoich klientów.
McCain natomiast skoncentrowany jest na sobie, swoim doświadczeniu i umiejętnościach. Taką samą strategie stosuje Apple, gdzie najważniejszy jest produkt i to co sobą reprezentuje, a konsument musi po prostu sam dojść do tego po co go w ogóle potrzebuje.

Zobaczymy, które podejście zwycięży w wyborach za tydzień. Swoją drogą ciekawe czy McCain potrafiłby obsługiwać jakieś urządzenie marki Apple :)

via brandrepublic.com
czwartek, 21 sierpnia 2008
Bye Bye N95
Dzisiaj moja N95 powędrowała na półkę. Nie, nie kupuje iphone 3g :)
Sprawiłem sobie prezent w postaci komunikatora E90. Myślałem też o E71, ale w końcu wielkość ekranu przeważyła.Mam nadzieję, że znajdę wreszcie trochę więcej czasu na pisanie bloga. Postaram się wtedy coś napisać o mojej nowej zabawce.
A na razie zmieniłem Product Code, wgrałem nowe oprogramowanie z polskim menu i przeniosłem dane za pomocą aplikacji Transfer.
czwartek, 31 stycznia 2008
Dziękuję za głosy
Co prawda nie awansowałem do III etapu konkursu na blog roku, ale chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy na mnie zagłosowali. Mam nadzieję, że ktoś z Was wygra tego ipoda nano.
środa, 16 stycznia 2008
Blog Roku 2007 - głosowanie
Biorę udział w imprezie organizowanej przez onet pod nazwą Blog Roku 2007.
Wczoraj rozpoczął się II etap, w którym to internauci głosują na ulubione blogi. Dzięki temu głosowaniu w każdej z 10 kategorii tematycznych powstanie lista 25 najwyżej ocenionych blogów. Przejdą one do III etapu Konkursu - oceny przez Internautów, a pierwsze 10 z nich dodatkowo ocenione zostaną przez Kapitułę Konkursu.
Niestety jest to głosowanie via SMS, który kosztuje 1.22 zł z VAT. Nie liczę więc na jakąś dużą liczbę głosów.
Jeśli jednak ktoś byłby zainteresowany wsparciem mojego bloga to podaję podstawowe informacje:
  • Żeby zagłosować na blog redSymbian trzeba wysłać SMS o treści H00109 na numer 71222
  • Na wybrany blog można zagłosować tylko raz
  • Dochód z głosowania zostanie przeznaczony na wsparcie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie
  • Głosujący mają szansę na nagrody - czeka na nich 10 Ipod-ów NANO 4GB
  • Głosowanie trwa do 29.01.2008, godz. 12.00


Więcej informacji na stronie www.blogroku.pl

niedziela, 04 listopada 2007
RedSymbian na topie :)

Od paru dni mój blog niespodziewanie szybko pnie się w górę na liście Top Blogów serwisu blogfrog.pl. Jeszcze nie tak dawno RedSymbian był na szarym końcu a tu nagle ścisła czołówka - 2 miejsce ex-equo ze stanikami. Nawet Marcin Netto Jagodziński o tym pisze :)

Dużo bardziej, niż pozycja w rankingach, cieszy mnie jednak coraz większy odzew na to co piszę. Statystyki puchną - 1000 - 1500 unikalnych użytkowników dziennie, [ mimo, że dawno już nie byłem na "jedynce" portalu gazeta.pl ] coraz więcej komentarzy, ponad 50 subskrybentów mojego RSS. Oby tak dalej. Aż chce się dalej pisać.