Symbian i S60 3 edycji


Fair play. Free Tibet.

LINKUJMY! - akcja hipertextowa

środa, 19 marca 2008
Darmowe certyfikaty do podpisywania aplikacji dla S60v3
W związku z zamieszaniem związanym z wprowadzeniem Online Signed [bardzo ograniczone działanie serwisu, problemy z podpisaniem niektórych programów] oraz zablokowaniem możliwości generowania darmowych certyfikatów [ pozwalających na podpisanie w trybie offline - na domowym komputerze], pliki .cer są dobrem deficytowym. Żeby dostać swój własny certyfikat należy wykupić sobie Publisher ID, albo znaleźć kogoś kto takie konto posiada.

Na forum symbian-freak pojawiła się jednak informacja o trzecim sposobie - za pośrednictwem chińskiego forum OPDA.
Sposób jest trochę zagmatwany, nie do końca sprawdzony, ale warto spróbować jeśli jeszcze nie mamy własnego certyfikatu.
[ autorem instrukcji i screenów jest MORF z forum symbian-freak - link do oryginału ]

  • wchodzimy na adres http://www.opda.net.cn/viewthread.php?tid=26592
  • rejestrujemy się na forum [napis register na górze]  • wypełniamy wszystkie pola  • wchodzimy jeszcze raz na adres http://www.opda.net.cn/viewthread.php?tid=26592, znajdujemy ostatnią stronę i piszemy wiadomość z naszym numerem IMEI, datą i modelem telefonu  • zapamiętujemy numer naszego posta  • następnie musimy napisać 5 postów na tym forum; wiem że to raczej trudne na chińskim forum :) ale od czego są emotikony, thank you etc.
  • następnie pod adresem http://www.opda.net.cn/viewthread.php?tid=26592 w pierwszym wątku szukamy zakresu numerów w którym mieści się numer naszego posta [pojawi się tam zapewne po paru dniach] i klikamy w link pod nim  • przewijamy nowo otwartą stronę i klikamy w link pobierz [działa tylko gdy napiszemy co najmniej 5 postów]

Sam nie korzystałem z tego sposobu bo mam ważny certyfikat, ale podobno to działa.
Miłego przeglądania chińskiego forum dla wielbicieli symbiana :)

Na dzień dzisiejszy pracowici ludzie z OPDA wygenerowali prawie 20tys certyfikatów. Dziennie robią między 1000 a 2000 nowych. Ostatni wolny numer to 25620 więc na swój certyfikat trzeba będzie czekać 3-5 dni.sobota, 05 stycznia 2008
Kolejne video tutoriale dla posiadaczy telefonów s60
Serwis S60.com przygotował kolejne filmy z poradami dla nowych użytkowników telefonów opartych na platformie S60.

1. Kopiowanie i wklejanie tekstu2. Zmiana wyglądu3. Organizacja menu

niedziela, 16 grudnia 2007
N95 jako maszyna do popkornu :)


N95 jako maszyna do popkornu?? Taką sztuczkę znalazłem dzisiaj na symbian-freakJak to zrobić? To oczywiście odpowiednio przygotowany film video. Można go pobrać stąd.

poniedziałek, 13 sierpnia 2007
Zmień SonyEricssona w iPhone.
Na forum SymbianoOS.pl pojawiła się modyfikacja telefonów opartych na UIQ [np. SonyEricsson P990], która upodabnia interfejs do tego znanego z iPhone.
Oto video, które pokazuje jak będzie wyglądał telefon po zmianie:Wszystkie potrzebne pliki można znaleźć w tym temacie
piątek, 22 czerwca 2007
Przesylanie danych pomiedzy telefonami S60 3 edycji
Pierwszą rzeczą jaką robimy zazwyczaj po zakupie nowego telefonu jest przeniesienie danych typu kontakty czy smsy ze starego aparatu. Jeśli obydwa urządzenia pracują pod kontrolą S60 z pomocą może nam przyjść systemowa aplikacja Transfer. Dzięki niej w prosty sposób przeniesiemy większość danych między naszymi telefonami np. kontakty, smsy, wpisy kalendarza, notatki, spis połączeń etc.

transfer-screen transfer-screen

Po uruchomieniu aplikacji wybieramy przy pomocy jakiego połączenia będziemy synchronizować dane. Do wyboru mamy bluetooth lub podczerwień.

transfer-screen transfer-screen

Następnie musimy "sparować" nasze urządzenia. Włączamy bluetooth w drugim telefonie i czekamy aż ten pierwszy go znajdzie. Gdy to się stanie, definiujemy hasło [długość nie ma znaczenia, ja użyłem 123], które następnie wprowadzamy w urządzeniu nr 2.

transfer-screen transfer-screen

Pozostaje nam jeszcze zdecydować, które dane chcemy przesłać.

transfer-screen transfer-screen

Czas potrzebny na transfer danych zależy oczywiście od ilości danych, ale z reguły nie zajmie więcej niż kilka minut.

transfer-screen

Program Transfer to najszybszy i najwygodniejszy sposób na synchronizację danych między telefonami. Przydaje się gdy kupujemy nowy telefon ale też wtedy gdy np. wymiennie używamy dwóch różnych aparatów. Dzięki tej aplikacji na obydwu urządzeniach zawsze będziemy mieli tą samą listę kontaktów, smsy, wpisy kalendarza etc. Jest to też dobry sposób na backup naszych danych.
wtorek, 13 lutego 2007
Uporządkuj swoje menu cz.2.1
Niedawno publikowałem tekst KeiroSa na temat tworzenia podkatalogów. Dzisiaj znalazłem na blogu Antonego Pranaty inny na to sposób.
Procedura jest trochę łatwiejsza, nie wymaga odinstalowywania żadnych aplikacji.
Tworzymy folder w menu głównym i przenosimy na sam początek [podobnie jak w sposobie KeiroSa].
Następnie podświetlamy jeden z programów np. music, tak jak na poniższym screenie.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Wybieramy Options i zaznaczamy pozycję Move to folder

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Następnie wciskamy przycisk Power czyli ten służący do wyłączania telefonu. Otworzy się menu dodatkowe z którego wybieramy opcję Offline [niestety nie wiem jak to brzmi w polskiej wersji językowej] i zatwierdzamy klawiszem sterującym.
Zauważyć możemy że teraz podświetlony jest nasz, nowo utworzony katalog i ciągle mamy możliwość skorzystania z opcji Move to folder.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Klikamy więc i wybieramy miejsce do którego nasz folder ma być skopiowany np. Osobiste i podkatalog gotowy.
Na koniec musimy oczywiście powrócić do naszego podstawowego profilu [np. General] tą samą metodą, którą włączaliśmy Offline czyli poprzez menu dostępne pod przyciskiem Power.
wtorek, 23 stycznia 2007
Uporządkuj swoje menu cz.2
W drugiej części porad na temat porządkowania menu chciałbym zaprezentować artykuł KeiroSa o tam jak utworzyć folder w folderze My Own [Osobiste]. Dzięki temu możemy np. posegregować nasze aplikacje według rodzajów.


Wchodzimy do menu głównego i tworzymy tam folder o dowolnej nazwie [w naszym przypadku będzie to Net].
Następnie przenosimy ten folder na pierwsze miejsce w menu.Teraz przenosimy do głównego menu jakikolwiek program, który chcemy wykasować. (Oczywiście możemy w tym celu najpierw coś specjalnie zainstalować).Usuwamy ten program. I teraz najważniejsze: Po usunięciu widok powróci nam do tego pliku, będziemy wtedy mogli przez chwilę kliknąć na opcje i czekamy na odświeżenie się widoku menu głównego (nie zamykając otwartych opcji).Otrzymujemy wtedy podświetlenie na utworzonym przez nas folderze. Możemy wybrać opcję przenieś do folderu. Przenosimy nasz folder do miejsca docelowego (w naszym przypadku do folderu Osobiste) i cieszymy się z uzyskanego efektu, czyli folderu Net w folderze Osobiste.niedziela, 21 stycznia 2007
Uporządkuj swoje menu cz.1
Im dłużej używamy telefonu tym większy robi nam się w nim bałagan. Coraz więcej zainstalowanych aplikacji sprawia, że aby uruchomić tą naprawdę potrzebną, musimy przebić się przez dziesiątki ikon w menu.
Oczywiście pewnym rozwiązaniem jest umieszczenie skrótów do najczęściej używanych programów na pulpicie, ale do dyspozycji mamy tylko 8 wolnych miejsc [6 na desktopie plus 2 przyporządkowane do klawiszy funkcyjnych].

Najprostszym sposobem na usprawnienie pracy z telefonem jest ustawienie ikon najczęściej używanych aplikacji na samej górze foldera My own [Osobiste].

Odnajdujemy program który chcemy przenieść [w moim przypadku będzie to Xlator] i wciskamy Options a następnie MoveJak widać na poniższym screenie wybrana ikona zostaje zaznaczona ptaszkiem. Następnie umieszczamy kursor na samej górze [lub w dowolnym innym miejscu gdzie chcemy przenieść skrót do programu] i zatwierdzamy klikając Ok.Ikona przeniesiona.
W ten sposób możemy ułożyć wszystkie aplikacje według częstotliwości ich używania.

Już niedługo kolejna część porad na temat porządkowania menu.
niedziela, 07 stycznia 2007
Jak szybko sprawdzić czy jest już nowa wersja firmware?
Davit na symbianosie podał swietny sposób na szybkie sprawdzenie jaka jest najnowsza, dostępna online, wersja firmware naszego telefonu.
Wystarczy skorzystać z narzędzia Software Update Availability.
Wpisujemy nasz Product Code, wciskamy Go i już wszystko jasne.
Product Code znajdziemy na białej nalepce pod baterią.
środa, 03 stycznia 2007
Jak rozebrać N80 na czynniki pierwsze - video
Oto niezbędnik dla wszystkich tych którzy chcą zajrzeć do wnętrza telefonu Nokia N80, wymienić samodzielnie jakąś część czy w końcu na przykład zmienić obudowę na czarną [na allegro można kupić taką obudowę za około 100zl].

 
1 , 2