Symbian i S60 3 edycji


Fair play. Free Tibet.

LINKUJMY! - akcja hipertextowa

piątek, 12 września 2008
Zegarek Bluetooth i S60
Przeglądając dzisiejszą prasówkę natknąłem się na bardzo interesujący gadget - zegarek z bluetooth'em od SonyEricssona. Dotychczas takie rzeczy mnie nie interesowały. Po pierwsze nie widziałem zbytniego sensu w wyświetlaniu na zegarku informacji z telefonu skoro miałem go przy sobie, a po drugie czasomierze SE działały tylko z komórkami SE.
Odkąd mam E90 sytuacja się trochę zmieniła. Waga telefonu nie pozwala mi już nosić go w kieszeni a odpowiedniej kabury jeszcze sobie nie sprawiłem. Pojawiło się też specjalne oprogramowanie firmy SIC!, które umożliwia współpracę zegarków SE z telefonami S60 3 edycji.
Do czego więc służy ten gadget? Po podłączeniu go do komórki via bluetooth, na tarczy zegarka pojawiają się m.in informacje o nowych wiadomościach, numer telefonu osoby do nas dzwoniącej, alarmy etc. Najlepiej widać to na poniższym filmie.Zegarek na ebayu kosztuje około 500zł, program do obsługi jest darmowy.
niedziela, 24 czerwca 2007
Karta 4GB w telefonie N95
Ktoś w komentarzach zapytał czy telefon Nokia N95 obsługuje kartę pamięci o pojemności 4GB. Odpowiedź brzmi - pewnie że obsługuje. Na dowód prezentuje fotkę N95 z taką pamięcią.Cena takiej karty to na eBayu ok 40 funtów [kup teraz].
link do aukcji

poniedziałek, 04 września 2006
Czy istnieje bateria 2000mAh do N80
Chyba jednak nie kupie tej baterii. Produkt sprzedawany na allegro to raczej fake. Dlaczego? Otóż przejrzałem całego brytyjskiego ebaya i nikt nie ma ma w ofercie baterii wiekszej niż 1000mAh. Czy to nie dziwne? Sprzedawcy z tysiącami pozytywnych komentarzy i ofertą praktycznie wszelkich możliwych akumulatorów nic nie słyszeli o 2000mAh dla N80? Przecież to byłby hit. Tych telefonów na wyspach w końcu trochę już sprzedali.
Przejrzałem też parę zagranicznych, dużych for dyskusyjnych i tam też nikt nic nie wie o takich bateriach.
Mało tego na stronie producenta czyli firmy Koracell największa bateria tego typu ma pojemność 540mAh.
Coś tu śmierdzi...

link do aukcji na allegro
link do firmy Koracell

Ps. Na allegro są jeszcze baterie o pojemności niby 1400. Ale wystarczy przeczytać negatywne komentarze i od razu widać że to też raczej oszustwo.
niedziela, 03 września 2006
Większa bateria
Ostatnio ktoś napisał mi w komentarzu [swoją drogą piszcie jakieś nicki przy komentarzach :) będzie łatwiej dyskutować] że na allegro pojawiły się baterie do N80 o większej pojemności. Szybko sprawdziłem i rzeczywiście. Nawet drogie nie są. Postaram się w najbliższym czasie kupić taką baterię, przetestować i zdać relację na blogu.
środa, 02 sierpnia 2006
Karta pamięci MiniSD
Nokia N80 ma dość dużo wbudowanej pamięci. Ponad 40mb. Wraz z kartą którą dostajemy w zestawie to całkiem spora przestrzeń na zainstalowanie paru programów i jednej płyty w mp3. Mnie to jednak oczywiście niezbyt zadowoliło dlatego od razu postarałem się o większą kartę.
N80 współpracuje z kartami MiniSD. To młodszy brat zasłużonego i popularnego standardu Secure Digital. Różni się właściwie tylko rozmiarem. dlatego przy pomocy specjalnego adaptera (z reguły sprzedawanego razem z kartą) można bez problemu używać tych kart w każdym urządzeniu obsługującym SD np. w aparacie cyfrowym.
Na rynku można już kupić 2GB karty MiniSD ja jednak zdecydowałem się na 1GB. Ta wielkość zupełnie mi wystarczy, a poza tym ma najlepszy stosunek ceny do przydatności.
wtorek, 01 sierpnia 2006
W pudełku z N80
sluchawki - N80 W zestawie z telefonem dostałem parę bardzo przydatnych gadgetów.
Po pierwsze słuchawki. Czarne [Nokia wreszcie uznała że użytkownik jej telefonu nie musi udawać że niby ma ipoda - co sugerowały białe słuchawki dodawane do N70, całkowicie do niej nie pasujące], z pilotem przy pomocy którego możemy regulować głośnością, uruchomić dyktafon czy odebrać połączenie, ale niestety, niewiadomo dlaczego, nie możemy włączyć pauzy w odtwarzaczu mp3. Dziwne że zapomnieli o tej funkcji. W moim starym Siemensie SX! taka opcja była i bardzo się do niej przyzwyczaiłem. Teraz gdy ktoś mnie zagadnie na ulicy muszę słuchawki wyciągać z uszu.

Dostajemy też przejściówkę z gniazda nokii na normalnego jacka. To ukłon w stronę fanatyków jakości dźwięku, którzy będą mogli podłączyć do telefonu swoje ukochane sennheisery czy inne kosy.

W pudełku znajdziemy ponadto specjalną smycz na rękę, kartę pamięci MiniSD 128mb, płytę z oprogramowaniem Nokia PC Suite i trochę papierów. Aha zapomniałbym jeszcze o kablu do połączenia telefonu z komputerem.