Symbian i S60 3 edycji


Fair play. Free Tibet.

LINKUJMY! - akcja hipertextowa

poniedziałek, 04 lutego 2008
N95 - zakończenie rozmowy poprzez zsunięcie slidera
Nie mogę zrozumieć dlaczego Nokia uparcie nie wprowadza, w modelu N95, opcji rozłączania połączenia w momencie gdy zsuwamy klawiaturę. Przecież takie działanie wydaje się logiczne. Skoro składamy telefon to pewnie rozmowę skończyliśmy, po co więc jeszcze wciskać klawisz z czerwoną słuchawką? Wszystkie inne slidery mają taką funkcję oprócz N95.
Na szczęście zewnętrzni developerzy nie próżnują i oto mamy niewielką aplikację dodającą tą funkcję. Program nazywa się Slide Hangup i nie posiada nawet ikony w menu. Po zainstalowaniu pracuje w tle jako jeden z procesów systemowych.Slide hangup można pobrać STĄDJest to wersja niepodpisana.czwartek, 31 stycznia 2008
Zbliża się aktualizacja firmware dla N95
Mark Guim umieścił na swoim blogu wideo z najnowszym firmware do N95.
Oprogramowanie oznaczone jest numerem v21.Najważniejszą nowością, którą ten soft ma przynieść, jest pełna obsługa video .FLV z poziomu przeglądarki internetowej. Oznacza to, że nareszcie będzie można normalnie korzystać ze stron typu YouTube bez dodatkowego oprogramowania. Użytkownicy N95 8GB dostali tą funkcję niedawno wraz z firmware v15, teraz czas na właścicieli klasycznych N95.

Dziękuję za głosy
Co prawda nie awansowałem do III etapu konkursu na blog roku, ale chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy na mnie zagłosowali. Mam nadzieję, że ktoś z Was wygra tego ipoda nano.
wtorek, 22 stycznia 2008
NiiMee - sterowanie komputerem przy pomocy accelerometra
NiiMee to kolejny pomysł na wykorzystanie sensora ruchu w telefonie Nokia N95 - tym razem do sterowania komputerem. Program jest napisany w Python'ie. Z komputerem łączy się przy pomocy adaptera bluetooth.

Oto możliwości, które oferuje NiiMee.Wygląda to dość obiecująco
Program jest jeszcze w fazie testów i oficjalnie nie udostępniono nawet wersji beta. Zainteresowani muszą śledzić oficjalna stronę.środa, 16 stycznia 2008
Blog Roku 2007 - głosowanie
Biorę udział w imprezie organizowanej przez onet pod nazwą Blog Roku 2007.
Wczoraj rozpoczął się II etap, w którym to internauci głosują na ulubione blogi. Dzięki temu głosowaniu w każdej z 10 kategorii tematycznych powstanie lista 25 najwyżej ocenionych blogów. Przejdą one do III etapu Konkursu - oceny przez Internautów, a pierwsze 10 z nich dodatkowo ocenione zostaną przez Kapitułę Konkursu.
Niestety jest to głosowanie via SMS, który kosztuje 1.22 zł z VAT. Nie liczę więc na jakąś dużą liczbę głosów.
Jeśli jednak ktoś byłby zainteresowany wsparciem mojego bloga to podaję podstawowe informacje:
  • Żeby zagłosować na blog redSymbian trzeba wysłać SMS o treści H00109 na numer 71222
  • Na wybrany blog można zagłosować tylko raz
  • Dochód z głosowania zostanie przeznaczony na wsparcie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie
  • Głosujący mają szansę na nagrody - czeka na nich 10 Ipod-ów NANO 4GB
  • Głosowanie trwa do 29.01.2008, godz. 12.00


Więcej informacji na stronie www.blogroku.pl

wtorek, 08 stycznia 2008
FlipSilent - wyciszanie przez obracanie
FlipSilent to chyba pierwszy program wykorzystujący accelerometr, który ma jakieś praktyczne zastosowanie. Niby jest RotateMe ale to aplikacja bardziej do zabawy i trudno ją sensownie użyć w codziennym korzystaniu z telefonu.
FlipSilent nie jest zbyt skomplikowany. Jego podstawową funkcją jest włączanie profilu "cisza" gdy telefon obrócony jest ekranem do dołu i powrót do profilu ogólnego gdy ustawimy ekran spowrotem do góry. Niby niewiele a jednak.
Gdy ważne spotkanie lub randkę zakłóci natarczywy dźwięk telefonicznego dzwonka wystarczy obrócić komórkę nie odwracając wzroku od naszego rozmówcy. Koniec z nerwowym szukaniem odpowiedniego klawisza. Dodatkowo możemy ustawić, że połączenie zostanie automatycznie odrzucone.
Inny oczywisty przykład to budzik. O ile łatwiej jest obrócić telefon wydzierający się w środku nocy niż otwierać oczy i szukać błędnym wzrokiem wyłącznika.Dostępna jest już wersja 1.01 z rozbudowanymi opcjami konfiguracyjnymi. Można ją pobrać stąd - wersja niepodpisana

Jak podpisać aplikację.

Program powinien działać na telefonach Nokia N95, N95 8GB, N93i, N82.

Testuję FlipSilent już jakiś czas i jak narazie nie zauważyłem żadnych problemów. Działa stabilnie i skutecznie. Żeby uaktywnić profil cisza telefon musi być w pozycji poziomej ekranem do dołu, można więc go nosić w kieszeni czy kaburze bez obawy że przypadkowo się wyciszy. Nie zauważyłem też jakiegoś znacznego wzrostu zużycia baterii. Polecam każdemu.poniedziałek, 07 stycznia 2008
Nokia "liam" i "dora"
Liam i Dora to nazwy kodowe nowych, symbianowych telefonów firmy Nokia, które ostatnio "wyciekły" do internetu za pośrednictwem jakiegoś "rozgadanego" pracownika Vodafone.

Nokia Liam czyli następca E61iLiam [ostatecznie pewnie będzie się nazywał E71 ale nie jest to jeszcze takie pewne.] to telefon z klawiaturą QWERTY, dużym wyświetlaczem 2.36 cala, obsługą HSDPA, aparatem cyfrowym 3.2 mpixeli. Dodatkowo wyposażono go w GPS [który pewnie będzie już teraz standardowym wyposażeniem nowych symbianowców fińskiego producenta], WiFi i drugą kamerę z przodu do videorozmów.

Nokia Dora czyli następca E65Dora to telefon typu slider, bardzo z wyglądu podobny do E65. Ma on wyświetlacz 2.4 cala, aparat cyfrowy 3.2 mpixeli oraz podobnie jak Liam - GPS i WiFi. Obsługuje też HSDPA.

Obydwa modele powinny pojawić się w drugim kwartale tego roku. Dokładne ceny na razie nie są znane, chociaż na ulotce z Dorą widać 280 funtów czyli mniej niż 1500zł.

Wygląda na to że GPS i WiFi stają się podstawowym wyposażeniem wszystkich nowych telefonów platformy S60. Ciekawe co na to SonyEricsson ze swoim UIQ.

PS. w sieci pojawiły się już tzw. real foto modelu E71via boygeniusreport.comsobota, 05 stycznia 2008
Kolejne video tutoriale dla posiadaczy telefonów s60
Serwis S60.com przygotował kolejne filmy z poradami dla nowych użytkowników telefonów opartych na platformie S60.

1. Kopiowanie i wklejanie tekstu2. Zmiana wyglądu3. Organizacja menu

piątek, 21 grudnia 2007
Nokia N96 - pierwsze zdjęcia
W internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia telefonu Nokia N96. Jeśli są one prawdziwe, to N96 będzie z wyglądu raczej nawiązywał do modelu N81 niż do N95. Na razie nie ma żadnych wiarygodnych informacji na temat danych technicznych tego telefonu. Można się jedynie domyślać, że będzie oparty na interfejsie S60 v3 FP2.via Symbian-Freakniedziela, 16 grudnia 2007
N95 jako maszyna do popkornu :)


N95 jako maszyna do popkornu?? Taką sztuczkę znalazłem dzisiaj na symbian-freakJak to zrobić? To oczywiście odpowiednio przygotowany film video. Można go pobrać stąd.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 24