Symbian i S60 3 edycji


Fair play. Free Tibet.

LINKUJMY! - akcja hipertextowa

Blog > Komentarze do wpisu
Nokia Comes With Music – pogromca iTunes?
Dzisiaj ruszyła w Wielkiej Brytanii nowa usługa – Nokia Comes With Music. Na początek oferowana jest z telefonem Nokia 5310 w systemie prepaid za 129.95 funtów, w abonamencie 25 funtów miesięcznie [telefon za darmo] lub z modelem Nokia N95 8GB w abonamencie 40 funtów/miesiąc.

nokia comes with music

Comes With Music daje nam nieograniczony, bezpłatny przez 1 rok, dostęp do muzyki z Nokia Music Store. Każdy kawałek można ściągnąć na swój komputer/telefon i odtwarzać go dowolna ilość razy bez dodatkowych opłat. Mało tego, po roku, gdy skończy się abonament, wszystkie pobrane pliki pozostają własnością użytkownika i może on z nich korzystać tak długo aż mu się nie znudzą. A jeśli przypadkowo je skasuje to będzie jeszcze przez 2 lata mógł je bezpłatnie pobrać ponownie.

Oczywiście, żeby nie było zbyt pięknie, pobranej muzyki nie można nagrywać na płyty CD ani kopiować – zabezpieczenie DRM . Jeśli zmienimy telefon na nowym urządzeniu muzyka z CWM nie będzie działać [chyba że to też będzie model z CWM]. W takim wypadku trzeba będzie dany kawałek po prostu kupić w Nokia Music Store i wszelkie obostrzenia znikną.
Nie ma za to żadnego problemu przy zmianie PC. Cale oprogramowanie można bez problemu przenieść.

Nokia Music Store posiada w ofercie muzykę czołowych wytwórni jak: Universal Music Group, Sony BMG Music Entertainment , Warner Music Group, EMI Music Publishing a także wydawnictw niezależnych m.in. The Orchard, Beggars Group, The Ministry of Sound, Pinnacle.
Pliki muzyczne kodowane są w formacie Windows Media Audio 196 kbps.

Odpowiednikiem programu iTunes w tej usłudze jest aplikacja Nokia Music. Pliki instalacyjne zajmują około 65Mb. Program pozwala zarządzać muzyką, która mamy w komputerze [nie tylko tą pobrana w ramach CWM], pobierać ją, przesyłać do telefonu, odtwarzać etc.

Oto parę recenzji Comes With Music, gdzie można znaleźć wstępne opinie użytkowników na temat usługi i aplikacji Nokia Music.
 • musically.com
 • allaboutsymbian.com


Sam program można przetestować nie mając aparatu z CWM. Udostępniony jest na stronach Music Store. Niestety w Polsce Music Store ciągle jest niedostępny i na razie nie ma informacji na temat ewentualnej premiery nad Wisłą.

Krótka prezentacja wideo Comes With MusicJak widać Nokia szykuje się powoli do prawdziwego ataku na pozycje zajmowane przez Apple. Bo chociaż telefon 5800 XpressMusic nie jest żadną odpowiedzią na iPhone [zresztą trudno żeby finowie aż tak bardzo musieli walczyć z urządzeniem którego łączna sprzedaż – od premiery około 10mln – jest tylko ułamkiem tego co sprzedaje Nokia – tylko w 3 kwartale 2008 117.8 milionów telefonów z czego około 15 milionów opartych na Symbianie] to już Comes With Music może być poważnym zagrożeniem dla iTunes szczególnie w Europie [zresztą nieprzypadkowo premiera CWS odbyła się akurat w Wielkiej Brytanii].
Oczywiście wszystko będzie zależeć od tego jakie telefony pojawią się z CWM i jaka będzie oferta muzyczna Nokia Music Store. Model 5310 nie jest jakąś wielka gratką dla wielbicieli gadgetów [to prosty telefon oparty na interfejsie S40], ale gdy pojawi się wreszcie dotykowy model N-Series to wraz z nieograniczonym dostępem do darmowej muzyki może być prawdziwym hitem.

piątek, 17 października 2008, redbat

Polecane wpisy

 • Czyżby nowy model NSeries na horyzoncie?

  Parę dni temu pisałem na symbianosie o tajemniczym liczniku, który pojawił się na stronach Nokia. Odlicza on czas do imprezy Nokia World w Barcelonie, gdzie Fi

 • Kolejny przeciek z Nokii?

  Dzisiaj Engadget Mobile opublikował plany nowych telefonów firmy Nokia na najbliższe kilka miesięcy. Trudno powiedzieć jak wiarygodna jest ta informacja. Na ra

 • Koreańczycy rządzą amerykańskim rynkiem telefonów

  Firma Strategy Analytics opublikowała raport, z którego wynika, że w 3 kwartale 2008 roku Samsung został liderem amerykańskiego rynku telefonów komórkowych z

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: ElNinho, *.irm.at
2008/10/17 10:58:32
Nokia 5800 nie jest żadną odpowiedzią na iPhone?! przecież ona go miażdży pod każdym względem!
-
Gość: yog, *.range86-149.btcentralplus.com
2008/10/17 13:53:11
Nie ma nic za darmo,nokia 5310 bez comes with music kosztuje 79.99-99.99 wiec za to darmo trzeba slono zplacic.